Berķenes muiža

Lauku rezidence

Berķenes muiža ir viena no senākajām mazajām muižām Zemgalē, tā atrodas gleznainā vietā netālu no Tērvetes. Atjaunotais vēsturiskās muižas komplekss tiek attīstīts un paplašināts ar jaunām individuālām dzīvojamām mājām, kas veido Berķenes muižas lauku rezidenci.


Lauku rezidence Berķenē ir ne tikai mūsdienīgs, komfortabls, ekoloģisks un drošs mājoklis, bet arī sakārtota, harmoniska vide, kurā respektēts katra rezidences iedzīvotāja privātums. Muižas ļaudis ir daļa no senatnīgās muižas ikdienas dzīves – katram rezidences iedzīvotājam mēs sniedzam saimniecisko, organizatorisko un sociālo atbalstu. Berķenes muižā ir izveidota infrastruktūra kvalitatīvai izklaidei un atpūtai pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kā arī viesu uzņemšanai, svinībām un semināriem.


Dažkārt par Berķeni saka – “gluži kā muižnieki”, un pie mums šie vārdi ir pamatoti, piepildīti: vēsturiskajā veidolā atjaunotajā muižas ēkā lauku rezidences cilvēki turpina “stāstu”, ko reiz aizsāka mūsu senči. Muižas vēsture.


Lauku rezidences idejas autori un veidotāji ir Ilze un Aldis Melgalvji. Muižas ēkas tiek atjaunotas pēc arhitekta Pētera Blūma projekta. Kopumā Berķenē iecerēts izveidot līdz 30 ērtiem īres mājokļiem.