Berķenes muiža

Gatava pirmā lauku rezidences dzīvojamā māja

Pirmā māja Berķenes muižas lauku rezidencē ekspluatācijā tika nodota 2014. gada jūnijā. Zem viena jumta izveidotas divas neatkarīgas mājas – lielā māja ar divām guļamistabām, dzīvojamo istabu, verandu, atsevišķu virtuvi, vannas istabu un tualeti (platība 80 m2) un mazā māja ar guļamistabu un studijas tipa dzīvojamo istabu/virtuvi, verandu un vannas istabu (platība 50 m2). Katrai mājai ir atsevišķs šķūnītis.


Lauku rezidences idejas autori ir Ilze un Aldis Melgalvji, vēsturisko muižas ēku rekonstrukcija un jauno māju projekti tapuši, sadarbojoties ar arhitektu Pēteri Blūmu.


Berķenes muiža ir viena no senākajām mazajām muižām Zemgalē, tā atrodas netālu no Tērvetes. Vēsturiskajā veidolā atjaunotā muiža tiek attīstīta un paplašināta ar jaunām individuālajām dzīvojamām mājām. Mājas tiek būvētas un iekārtotas individualizēti (būvniecībā ņemam vērā katra iedzīvotāja vēlmes), pēc universālā dizaina principiem, tādēļ tās ir ērti lietojamas ikvienam, arī ģimenei ar maziem bērniem vai senioram. Kopumā Berķenē iecerēts izveidot līdz 30 ērtiem mājokļiem.


“Lauku rezidenci veidojam tā, lai šeit labi justos gan ģimene ar maziem bērniem, gan seniori. Šādam redzējumam ir pakārtota gan vēsturisko muižas ēku rekonstrukcija un tai piegulošās teritorijas sakopšana, gan jauno īres namu būve. Berķene ir vieta, kur dzīvos enerģiski, aktīvi ļaudis ar līdzīgu dzīves uztveri un vērtībām,” – tā Berķenes muižas nākotni redz Ilze Melgalve.