Berķenes muiža

Berķenē ierodas pirmie iedzīvotāji

2014. gada jūlijā pirmajā Berķenes muižas lauku rezidences mājā sāk dzīvot Zane un Andris. Viņi Berķenes muižā nav pirmo reizi – gada laikā uzturējušies šeit regulāri, vērojuši, kā top viņu māja, kopā ar arhitektu un celtniekiem piedalījušies mājas pamatakmens ielikšanā un spāru svētkos. Pēc pārvākšanās abi ir pārliecināti, ka lēmums par dzīvesvietas maiņu ir bijis pareizs.


“Sākumā domājām, ka varbūt būs grūti dzīvot laukos, projām no pilsētas, sevišķi Zanei. Tagad šaubu nav – esam rīkojušies pareizi. Pavadot šeit ilgāku laiku, saprotam, ka te ir iespēja darboties ārā, svaigā gaisā, izbaudīt klusumu un vērot norises dabā. Ja pietrūkst kultūras notikumu, pilsētas kņadas un burziņa, Jelgava ir tikai pusstundas, bet Rīga – stundas brauciena attālumā. Dzīvojot pilsētā, visas šāda ciemata priekšrocības nevar pat iedomāties,” saka Andris.


„Kamēr mūsu mājiņu vēl tikai būvēja, pavadījām muižā arī ilgāku laiku, pakāpeniski pieradām pie jaunās vietas un apstākļiem. Pirmās dienas mūsu jaunajā mājā bija patīkams pārsteigums. Te ir domāts par cilvēku ērtībām līdz katrai sīkākajai detaļai, tas manāms ik uz soļa: plašajā vannas istabā, ērti lietojamajā virtuvē, piemājas dārzā – visur,” jauno dzīvesvietu novērtē Zane.


Berķenes muiža ir viena no senākajām mazajām muižām Zemgalē, tā atrodas netālu no Tērvetes. Vēsturiskajā veidolā atjaunotā muiža tiek attīstīta un paplašināta ar jaunām individuālajām dzīvojamām mājām. Mājas tiek būvētas un iekārtotas individualizēti (būvniecībā ņemam vērā katra iedzīvotāja vēlmes), pēc universālā dizaina principiem, tādēļ tās ir ērti lietojamas ikvienam, arī ģimenei ar maziem bērniem vai senioram. Kopumā Berķenē iecerēts izveidot līdz 30 ērtiem mājokļiem.


“Te ir domāts par cilvēku ērtībām līdz sīkākajai detaļai, tas manāms ik uz soļa,” jauno dzīvesvietu novērtē Zane.